loreal germany 1 1
|

Loreal Njemačka: Sve što trebate znati .. 2023

U ovom članku ćemo vam reći šta želite da znate o Lorealu Nemačka.

Loreal je jedan od najvećih brendova za njegu na svijetu i nastavlja da raste iz dana u dan. Međutim, zadovoljstvo korisnika je prilično visoko u cijelom svijetu.

loreal germany

Loreal Njemačka

Loreal Paris je poznata po svojoj njezi kože, kozmetici, dermokozmetici, njezi kose, farbama za kosu i proizvodima za njegu muškaraca i oduševljava svoje kupce.

Također pročitajte: DocMorris Pharmacy Online

Priča o Lorealu

Početkom 20. vijeka, Eugène Paul Louis Schueller, mladi francuski hemičar, smislio je formulu za farbu za kosu pod nazivom Oréale. Schuller je napravio svoje proizvode, a zatim ih je odlučio prodati frizerima u Parizu. Dana 31. jula 1919. Schuyler je registrovao svoju kompaniju, Société Francaise de Teintures Inoffensives pour Cheveux (Kompanija za sigurne boje za kosu u Francuskoj).

Kompanija koja je kasnije postala Loreal temeljila se na istraživanju i novim idejama u oblasti kozmetike. Kompanija je 1920. zaposlila tri hemičara. Godine 1950. u timu je bilo 100 ljudi. Do 1984. bilo ih je 1.000, a danas ih je skoro 88.000. (2020. godine).

Schueller je La Cagouleu dao novac i održavao sastanke za njih u sjedištu Loreala. La Cagole je bila nasilna francuska fašistička grupa koja je bila protiv komunizma. Njen vođa je pokrenuo političku stranku pod nazivom Socijal-revolucionarni pokret (MSR), koja je podržavala Vichyjevu saradnju sa Nemcima u okupiranoj Francuskoj.

Nakon Drugog svjetskog rata, Loreal je zaposlio mnoge članove grupe kao izvršne direktore, poput Jacka Correzea, koji je vodio američku operaciju. U svojoj knjizi Gorki miris o tome piše izraelski istoričar Michael Bar-Zohar.

Loreal je počeo proizvoditi farbe za kosu, ali je ubrzo počeo proizvoditi i druge proizvode za čišćenje i uljepšavanje. Loreal prodaje više od 500 brendova i hiljade pojedinačnih proizvoda u svim oblastima kozmetičkog poslovanja, uključujući boje za kosu, trajne preparate, stilizovanje kose, njegu tela i kože, sredstva za čišćenje, šminku, mirise i još mnogo toga.

Proizvodi kompanije se prodaju kroz mnogo različitih kanala, kao što su frizerski i parfemski saloni, hipermarketi, prodavnice zdravlja/kozmetike, apoteke i direktna pošta.

Šta znači „Loreal“?

Također se kaže da je naziv L’Oréal izveden od starogrčke riječi ωραίος (oreos), što znači ‘ljepota’.

“Zato što to zaslužujem.”

Ove jednostavne riječi simbolizirale su ljepotu i snagu i učinile luksuzne proizvode dostupnim. Loreal Paris je prva ovim sloganom istakla samopouzdanje. Logo Loreal Paris bio je vapaj za žene da podrže brend i svoje samopoštovanje od 1971. Nije sve što kažete osnažuju.

Predstavnice brenda su jake, nezavisne žene koje svakodnevno inspirišu druge žene. Jane Fonda je feministkinja i aktivistica za zaštitu okoliša, a Eva Longoria je feministička vođa u Holivudu. Lia Kebede radi sa Limlem fondacijom kako bi pomogla afričkim ženama poduzetnicama. Dutzen Kroes radi s Fondom za krizu slonova na zaustavljanju okrutnosti prema životinjama.

Kampanja Loreal Paris “Women of Worth” pokazuje svoje feminističke vrijednosti. Odavno odaje počast ženama koje pomažu svojim zajednicama. Ovaj događaj ženama daje priliku da dobiju sredstva za projekte.

Stav prema testiranju na životinjama

Od 1980-ih, Loreal je potrošio 900 miliona eura na istraživanje alternativa testiranju na životinjama za sigurnost proizvoda. Oni koriste metode kao što su rekonstruisani modeli kože, kao što je Episkin model, u svojim istraživačkim centrima u Gerlandu, Francuska, i Pudongu u Kini.

Ali to otežavaju tržišta poput Kine, gdje se sva kozmetika za ljude mora testirati na životinjama. Kozmetika kompanija poput The Body Shopa koje odbijaju testirati na životinjama i stoga se ne prodaju u Kini.

Godine 2013. Loreal je bio dio grupe koja je tražila od Evropske unije da uloži više novca u potragu za alternativama testiranju na životinjama.

Potaknite recikliranje plastike

Loreal je 2020. godine najavio saradnju sa francuskim biohemičarem, pionirom Karbiusom, na razvoju metode za topljenje plastičnog otpada pomoću enzima.

loreal paris

Kompanije koje su u vlasništvu Loreala

Kompanije koje Loreal posjeduje i u kojima ima udjela su sljedeće:

COMPANYINDUSTRIJA 
Guy Laroche Moda
Loreal Professionnel Briga za kosu
Redken Briga za kosu 
Yves Saint Laurent Moda
Garnier Kozmetika 
Skin Ceuticals Njega kože
Shu Uemura Kozmetika 
Ralph Lauren Odjeća 
Gloria ArmaniModa
LancomeKozmetika 
CacharelModa
Maison Margiela Moda
Clarisonic Njega kože
Urban Decay Kozmetika 
MaybellineKozmetika
Kiehl’sKozmetika
EssieKozmetika
Biotherm Njega kože
VichyNjega kože
KerastaseBriga za kosu 
Diesel Odjeća
Viktor & RolfModa
Proenza SchoulerModa
Decleor Njega kože
La Roche-Posay Njega kože 
Shu Uemura Umjetnost koseBriga za kosu
Roger&GalletMiris
African Beauty Brand Ljepota 
Pureology Color CareBriga za kosu
Paloma Picasso Moda
Helena RubinsteinKozmetika
NYX profesionalna šminkaKozmetika 
The Body ShopKozmetika
Yuesai Kozmetika
CaritaMiris 
MizaniBriga za kosu
MatrixBriga za kosu
Loreal ParisKozmetika 
Sanoflore Potrošačka roba  

Ko je Lorealov najveći rival?

Yatsen Holding, Estee Lauder, Avon Products, Revlon, Coty i CHANEL su među L’Orealovim glavnim konkurentima.

Gdje možete kupiti Lorael u Njemačkoj?

Online trgovina Lorael 

  • Dm
  • Douglas
  • Hagel-Shop
  • ROSSMANN
  • Basler beauty
  • Hair Express

Loreal proizvodi su dostupni i u online ljekarnama u Njemačkoj. Kliknite ovdje da saznate kako to učiniti.

Kupite Lorael u maloprodaji

  • Dm
  • ROSSMANN

Pažnja

Većina proizvoda su proizvodi koji se dobro stapaju s kožom.

Prije nego što dodate novi „dodatak“ vašoj osnovnoj rutini, nikada nemojte zaboraviti napraviti patch test. Dodajte samo jedan proizvod sedmično u svoju rutinu. Uvijek prvo sačekajte i vidite kako ćete reagirati na određene sastojke. Ako nema nuspojave, možete ga nastaviti koristiti. Zapamtite, manje je često više!

Nije vam potrebno 10 proizvoda u jednoj rutini njege kože da biste dobili zdravu i lijepu kožu.

This post is also available in: العربية (Арабски) Dansk (Датски) Nederlands (Холандски) Français (Френски) עברית (Иврит) Italiano (Италиански) Polski (Полски) Română (Румънски) Русский (Руски) Türkçe (Турски) Español (Испански)

Подобни статии